Cestujeme radi.

Cestovanie nás baví. Pomáhame objavovať krásne, známe aj menej známe miesta okolo nás každému, kto si chce svoje cestovanie zažiť a užiť.

Cestujeme a spoznávame krásne a zaujímavé miesta v blízkom i vzdialenejšom okolí. Vždy dokážeme nájsť niečo nové i na tých miestach, kde sme už niekoľkokrát boli.  Na našich cestách stretávame ľudí, ktorí nás inšpirujú a často aj pozitívne posúvajú. Cestovanie nám  dáva novú energiu pre všetko, čo robíme.

Volám sa Ján.

Som novinár. Celé roky chodievam po Slovensku, obdivujem jeho krásu, pamiatky, stretávam ľudí. Vždy ma prekvapí, koľko krásnych a nepoznaných miest je v našom okolí. Som hudobník. Hrám s recesistickou kapelou Ploštín Punk a píšem pre ňu pesničky.

Volám sa Oľga.

Venujem sa vlne a plsteniu, rada tvorím, vediem kurzy plstenia a maľovania na hodváb a organizujem svoj internetový obchod www.plstenie.sk, Milujem turistiku, lyžovanie,  občas sadnem na bicykel a  rada cestujem.

Žijeme na Liptove, v  kraji kde je mnoho  krásnych miest,  hory, termálna voda, lyžiarske strediská, Liptovská Mara a zaujímavosti, ktoré nadchýnajú domácich aj zahraničných hostí. Práve tu prevádzkujeme ubytovanie v súkromí a prenajímame Domček pri Medokýši, chalupu v malebnom horskom prostredí. Pre našich hostí sa snažíme vytvoriť  tie najlepšie podmienky pre ich relax a aktívny oddych.

Tým, že naše záujmy sú dosť rôznorodé, snažíme sa tak často ako sa dá, cestovať. Aby sme si dočerpali energiu, našli nápady pre našu tvorbu, inšpirovali sa v iných miestach ako oni robia cestovný ruch. Čo by sme mohli využiť u nás, ako zlepšiť to, čo ponúkame. A samozrejme zrelaxovať a užiť si nielen tie krásy, ktoré ponúka príroda, ale aj tie čo vytvoril človek pre potešenie svoje aj iných.

Cestovanie je našim koníčkom už dlhý čas.  Objavovali sme  krásy Slovenska i Čiech, chodievali k moru. Naše cesty boli viac menej prispôsobené synovi. Bol malý a my sme vždy hľadali takú destináciu, aby sme mali relatívny komfort, peknú pláž na hranie a veľa zaujímavostí v blízkom okolí, aby sa nenudil. Boli časy, keď nás všetkých bavilo kúpať sa v mori a celý deň preležať na slnku. Naše výlety smerovali  vždy tam, kde sa mohol zabaviť.

Časom však syn vyrástol a prestal s nami na výlety a dovolenky chodiť. Tak sme sa už iba vo dvojici vybrali k moru. Zistili sme, že takýto typ dovolenky nás už nebaví. Vydržali sme ležať na pláži tak tri dni a potom sme hľadali, čo robiť a čo zaujímavé v okolí vidieť.

Nemusí to byť módne Bali, Thajsko a ani Maledivy, my sme naše malé divy začali objavovať v našom nie veľmi vzdialenom okolí. Zistili sme, že o našich susedoch vieme dosť málo a tak objavovanie začalo práve v okolitých krajinách, o ktorých sme vedeli iba pár všeobecne známych miest a pamiatok.

Nestačila nám už bežná dvojtýždňová dovolenka. Potrebovali sme cestovať a dopĺňať energiu i v priebehu roka. Každé ročné obdobie na nás rôzne vplýva a my potrebujeme natankovať za každého počasia. Tak začali naše maléVeľké cesty.

Cestovanie do okolia má jednu veľkú výhodu pre ľudí, ktorí sú zamestnaní a dovolenka je časovo limitovaná. Pre malé putovania sa dajú využívať aj  víkendy,  predĺžené víkendy a rôzne sviatky.

Poďte s nami objavovať a zažiť svet okolo nás.

Pridajte sa a cestujte s nami virtuálne na našej stránke,

alebo sa nechajte inšpirovať našimi cestami a vydajte sa po nich hľadať svoje vlastné nezabudnuteľné zážitky. 

 

Prajeme vám krásne túlačky.